Muslera’dan Erdoğan’a eleştiri: “Dini hastalığın önüne koydu.”

0
358

Galatasaray futbol takımının Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera, Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından verdiği röportajda, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, “Başkan dini hastalığın önüne koydu.” dedi.

TELE 1’in haberine göre, Muslera henüz Teknik Direktör Fatih Terim’in koronovirüs testinin de pozitif çıktığını öğrenmeden Sport 890’a verdiği röportajda, kendi test sonucunu beklediğini söyleyerek, “Bugün kötü haberlerimiz vardı, Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak pozitif çıktı ve bizim için yaptıkları sonuçları bekliyoruz. İki hafta önce son temasımız oldu. Ancak bir toplantı yaptık ve spor direktörü ve çeviri ekibi hep birlikte çalıştık. Ardından ailemizin yanına yollandık ve hepsi travmatik hale geldi.” dedi.

“Test yaptılar ve bugün ile yarın arasında bize sonuç veriyorlar.” diyen Muslera, Türkiye’de pandemiyi farketmenin ve boyutlandırmanın zor olduğunu vurguladı.

Muslera, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da eleştirerek, “Türkiye çok büyük bir nüfusa sahip ve bugünlerde 300 ila 350 enfeksiyon var. Başkan dini hastalığın önüne koydu. Dualarla başa çıkabileceğini düşündü. İşlerin daha karmaşık hale gelmesine yol açtı.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.