Müzik Köyü Dostları Eğitime Destek için Kadıköy’de Konser Verecek

0
1412

Müzik Köyü Dostları köy okullarıyla dayanışma göstermek amacıyla 27 Eylül’de Kadiköy Halk Eğitim Merkezi’inde konser etkinliği gerçekleştirecek. Yapılacak olan dayanışma konserinin çağrı metnini aşağıda yayınlıyoruz:

”Türkiye’nin her yöresinden halk müziği eserlerine çok sesli çağdaş yorumlarıyla yeniden hayat veren Müzik Köyü Dostları, ikinci konserleriyle bu defa İstanbul’a geliyor. İlkini 6 Ekim 2018 tarihinde otizm ve engelli çocuklar yararına İzmir’de düzenledikleri konserin devamı niteliğindeki bu etkinlik 27 Eylül’de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleşecek.

2017’de Fethiye’de düzenlenen Müzik Köyü etkinliğinde bir araya gelen müzik icracılarının kurduğu Müzik Köyü Dostları ekibinden İstanbul konserine katılacaklar İzmir’den Serkan Metin, Sami Hosseini; İstanbul’dan Besey Küşne, Sevil İke Sala, Birgül Sarıgül, Yeşim Kantekin; Kocaeli’den Mustafa Kemal Yılmaz, Murat Sipahioğlu, Özlem Sipahioğlu; Yalova’dan İrfan Kayaş, Murat Gedik; Bursa’dan Saltanat Kaya, Fikriye Soydan; Elazığ’dan Zelal Altuntaş ve Almanya’dan Hümmet Albayrak olacak. Müzik Köyü Dostları’nın eser icralarıyla başlayacak olan konsere multi enstrümanist, besteci ve vokalist Merih Aşkın ve etnik ritim çalgıları ile Anadolu, Ortadoğu coğrafyalarından çok dilli şarkılar seslendiren Ahura Ritim Topluluğu da canlı performanslarıyla destek verecek.

Türkiye’nin kültür sanat çevresinde değeri gittikçe artan yardımlaşma, birliktelik ve dayanışma çemberlerine büyük katkılar sunacak olan Müzik Köyü Dostları’nın İstanbul konserinin sponsorluğunda Karaçavuş Köyü Derneği, Sala Müzik, Işık Reisen, Nurgül Tosun Avukatlık Bürosu ve Saz Kursu Hamm yer alıyor. Elde edilen bütün gelirle köy okullarının ihtiyaçlarının karşılanması planlanan konserin gerçekleşmesinde büyük çaba ve uğraş gösteren Müzik Köyü Dostları organizasyon komitesi üyeleri Sevil İke Sala, Besey Küşne, Murat Gedik ve Hümmet Albayrak bu yardımlaşma konserlerinin her sene devam edeceğinin de sinyalini veriyor.

Çok sayıda destekçisiyle gerçekleştirebildikleri İzmir’deki ilk konserleriyle yoğun ilgi ve katılım gören Müzik Köyü Dostları eğitime destek için bütün gönül dostlarını Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ne unutulmayacak bir müzik şölenine davet ediyor.

Tuğçe Uçar

23 Ağustos 2019”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.