Öğrencilere saldıran polislere tepki büyüyor

0
363

İstanbul Üniversitesi’nde yemek hakları için direnen öğrencilere saldıran polislere tepkiler hızla büyüyor. Birçok sanatçı öğrencilere destek mesajları atarken saldırgan polisleri ise kınadı.

İstanbul Üniversitesi yemekhanelerinde indirimli yemek yeme hakkının 3 öğünden tek öğüne indirilmesi ve kahvaltı verilmemesine karşı basın açıklaması yapan öğrencilere yönelik polis şiddetine tepkiler sürüyor.

Oyuncu Ezgi Mola ile şarkıcı Gökhan Özoğuz, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla, yemek haklarını isteyen öğrencilerin coplanmasını eleştirdi.

Ezgi Mola, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Kardeşim seni böyle hınçlı yapan yemekleri protesto eden öğrenci olamaz! Bence aklını topla,seni gerçekten bu hale getiren şeyle yüzleş! Yazıktır, günahtır,caniliktir bu, utanmalısın.” ifadelerinde bulundu.

Gökhan Özoğuz ise, “İşçi , Öğrenci Neden direnir ? Ne ister? Hakkı olanı , hak ettiğini. Fazlasını istermi ? Hayır. Ozaman konuyu hiç sokaklara çıkarmadan,coplar ve barikatlar olmadan neden halledemiyoruz? Sayın ilgili mercii artık bu konularımızı daha medeni ve sakin şekilde halletsek olmaz mı?” diyerek tepkisini gösterdi.

HALUK BİLGİNER DE TEPKİSİNİ GÖSTERMİŞTİ

Oyuncu Haluk Bilginer de “Öğrencisi açken tok yatan rektör bizden değildir” paylaşımına yaparak, İstanbul Üniversitesi’nde öğrencilerin indirimli yemek hakkının kısıtlanmasına tepkisini göstermişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.