Öykü Arin’den iyi haber: Saçları, kirpikleri ve kaşları çıkmaya başladı

0
444

Lösemi tedavisi gören Öykü Arin’den iyi haberler geliyor. 26 Haziran’da babasından nakledilen yarı uyumlu kök hücre yüzde 98,5 oranında tutmuştu. Öykü Arin’in şimdi saçları, kirpikeri ve kaşları çıkmaya başladı.

İzmir’de geçen yıl Kasım ayında Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi koyulan Öykü Arin Yazıcı, tedavisi için Antalya’ya getirildi. Anne Eylem Şen Yazıcı ve baba Çağdaş Yazıcı tarafından “Öykü Arin’e umut ol, donör ol” kampanyası başlatıldı.

Yurt içinde ve yurt dışında binlerce kişi kampanyaya katıldı, Öykü Arin’e kök hücre bağışında bulunmak için kan verdi. 11 Nisan’da Medical Park Antalya Hastanesi’nde tedaviye alınan Öykü Arin’e, ilk olarak annesi Eylem Şen Yazıcı’dan yarı uyumlu nakil yapıldı. Nakil olumsuz sonuçlanınca 26 Haziran’da babası Çağdaş Yazıcı tarafından nakledilen yarı uyumlu kök hücre yüzde 98,5 oranında tuttu.

Hastaneye yakın bir bölgedeki eve taburcu olan Öykü Arin’in artık saçı çıkmaya başladı. Anne Eylem Şen Yazıcı’nın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta Öykü Arin’in kirpikleri, kaşlarının belirginleştiği ve saçlarının çıktığı görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.