Posta emekçilerinden açıklama: Sürgünler iptal edilmezse Ankara’ya yürüyeceğiz

0
581

Haber-Sen yöneticileri hakkında verilen sürgün kararları, yapılan açıklamalarla protesto edildi. Haber-Sen Genel Başkanı Musa Özdemir, sürgün kararlarının iptal edilmesi halinde ülkenin dört bir tarafından Ankara’ya yürüyeceklerini söyledi.

Basın Yayın İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası (Haber-Sen) yöneticilerinin salgın döneminde sürgün edilmesi, kınama ve maaş kesimi gibi cezalar alması; posta emekçileri tarafından birçok kentte yapılan açıklamalarla protesto edildi.

Ankara’da sendikanın genel merkezinde yapılan toplantıya Haber-Sen Genel Başkanı Musa Özdemir, Merkezi Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Yaşar Polat ve Haber-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Sadık Canyurt katıldı. “Sürgün insanlık suçudur” pankartının açıldığı toplantıda konuşan Genel Başkan Musa Özdemir, salgın boyunca PTT emekçilerinin çalıştığını belirterek, salgına rağmen 11 PTT çalışanının sürgün edildiğini ifade etti.

Özdemir, “Tekrar altını kalın bir biçimde çizerek söylüyoruz; Bu asla kabul edilemez. Şube yöneticilerimizin ve üyelerimizin sürgünlerinin durdurulmasını ve yeniden eski görev yerlerine dönmelerini talep ediyoruz. Bugün burada bir kez daha yüksek sesle ifade etmek istiyoruz; yöneticilerimize ve üyelerimize dönük yapılan bu işlemler sürgündür ve tüm PTT çalışanlarına bir gözdağı niteliğindedir. Buradan PTT Genel Müdürlüğü’nü uyarıyoruz. PTT yönetimi insanlık suçu olan sürgün uygulamasından vazgeçmelidir. Sürgün kararları derhal iptal edilmelidir. Aksi takdirde Türkiye’nin dört bir tarafından, sürgünlerin olduğu illerde (Diyarbakır, Giresun, İzmir İstanbul ) başlatacağımız yürüyüşle Ankara’da, PTT Genel Müdürlüğü önünde oturma eylemi gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Özdemir, tüm emekçileri ve Türkiye kamuoyunu kendilerine destek olmaya davet etti.

Kaynak: Mezopotamya Ajans

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.