Rabia Naz için Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yapıldı

0
155

Şüpheli şekilde hayatını kaybeden ve dosyası kapatılan Rabia Naz Vatan dosyasının yeniden açılması talebi ile Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvuru yapıldı.

İstanbul Barosu tarafından oluşturulan “Rabia Naz Vatan’ın Ölümünü Araştırma Komisyonu” avukatları aracılığıyla, aile adına bugün yapılan başvuruda, dosyanın yeniden yargılanması, 17, 36 ve 40’ıncı maddelerin ihlalinin tespiti ve bir milyon maddi-manevi tazminat talebinde bulunuldu.

Sosyal medya hesabından durumu paylaşan baba Şaban Vatan şu ifadeleri kullandı:

“Az önce İstanbul’dan avukatlarımızdan gelen bilgi:
Anayasa Mahkemesi’ne Rabia Naz’ımızın dosyasının açılması talebi ve ihmallerin soruşturulmasının başlatılması talebinin aile olarak adımıza başvurusunun yapıldığının bilgisini aldım.
Sonsuz Minnettarız Duyarlı Avukatlarımıza.
Asla pes etmeyeceğiz, katiller cezasını çekene kadar.” ifadelerine yer verdi

Ne olmuştu?

12 Nisan 2018’de Giresun’un Eynesil ilçesinde, evinin önünde şüpheli şekilde yaralı bulunan 11 yaşındaki Rabia Naz, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Görgü tanıkları ve aile, kızlarına dönemin belediye başkanının yeğeninin araba ile çarptığını ve intihar süsü vererek kızlarının ölüme terk edildiğini iddia etti. Ailenin tüm çabalarına rağmen AKP Giresun milletvekili Nurettin Canikli’nin devreye girmesiyle olay kapatılmaya çalışılmış, davada takipsizlik kararı verilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.