RTÜK’ten çifte standart: İktidarı eleştiren muhalif kanallar beş gün kapatılırken, yandaş ATV’ye sadece para cezası

0
141

Geçtiğimiz hafta yandaş ATV kanalında yayınlanan ve Esra Erol’un sunduğu program ele aldığı konu sebebiyle çok tartışılmıştı. RTÜK, yayınlanan bu programa sadece para cezası verdi.

CHP kontenjanından Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) seçilen Okan Konuralp, RTÜK’ün tartışma yaratan Esra Erol’un programına ilişkin aldığı kararı sosyal medya hesabından paylaştı. Konuralp, RTÜK’ün söz konusu program nedeniyle ATV’ye idari para cezası verdiğini duyurdu.

Verilen cezayı yeterli bulmayan Konuralp, Twitter hesabı üzerinden şunları ifade etti: 

“1/2) RTÜK toplantısının gündeminde, ATV’nin kamuoyunda tartışma yaratan programı da vardı. Üst Kurul oy çokluğuyla, kanala idari para cezası verilmesini yeterli gördü. 6 aylık bir bebeğin özne olduğu programa verilen cezayı yeterli görmememiz…

2/2)..daha ağır bir yaptırımı hak ettiğini düşünmemiz ve bu tür yayınların tüm kanalları kapsayacak şekilde sona erdirilmesi konusunda kurumsal bir adım atılması gerektiğine duyduğumuz inanç nedeniyle Sn. İlhan Taşcı ile birlikte karşı oy kullandık. Kamuoyunun vicdanına/bilgisine”

Ayrıca Taşçı, RTÜK’ün yalnızca yüzde 2 idari para cezası verdiğine de dikkat çekerek, “Aynı yayın farklı bir kanalda olsaydı kapatılırdı. Reyting ve para uğruna topluma kıyılıyor, yazık!” diyerek görüşünü belirtti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.