Saadet’ten Erdoğan Tüzüğü

0
395

Saadet Partisi, 7’nci Olağan Kongre’sine hazırlanıyor. Mevcut Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun tek aday olarak gireceği kongrede partinin programı ve tüzüğünü de yenileyeceği ifade edildi. Saadet Partisi, tüzüğünde yapacağı değişiklik ile kendisini Erdoğan ile özdeşleşen “Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemi”ne göre yeniden dizayn edecek.

Saadet Partisi (SAADET) 7’nci Olağan Büyük Kongre’si için hazırlıklarını sürdürüyor. “Gelecek Saadet ile Gelecek” ana temasıyla Ankara Kapalı Spor Salonu’nda 3 Kasım Pazar günü yapılacak Büyük Kongre’de, Genel İdare Kurulu (GİK) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleri seçilecek. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ikinci kez tek aday olarak katılacağı kongrede bin 200 delegenin oy kullanması bekleniyor.

Yeni parti programı

Saadet Partisi Kongresi’nde hazırlanan yeni parti programı da delegelerin oylarına sunulacak. Yeni program “siyaset anlayışı’ başlığı altında 4 maddeyi içerecek. Bunlar ‘kutuplaştırıcı değil kucaklayıcı’, ‘ayrıştırıcı değil birleştirici’, ‘kuvveti değil hakkı üstün tutan’, ‘siyasi rantı değil halka sistemi esas alan’ siyaset anlayışı olarak ifade edilecek.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, yeni parti programının oylamaya sunulacağını söyledi. Özgürlüklerin teminat altına alındığı, tam bağımsız ve müreffeh bir Türkiye çerçevesinde siyaset anlayışlarının şekillendiğini belirten Yazıcı, parti programı kapsamında yönetim anlayışının da değiştiğini ifade etti. Yazıcı, “Adalet, liyakat, istişare, ahlak, şeffaflık, denetim, plan ve program çerçevesinde yönetim anlayışımızı oluşturduk. Enerji, ulaşım, dış ticaret, tarım, sosyal politikaları kapsayan bir parti programı hazırladık” diye konuştu.

Erdoğan sistemi için tüzük

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, parti tüzüğünde de değişikliğe gidileceğini açıkladı. Tüzüklerini Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı Başkanlık Sistemi’ne göre yeniden dizayn edeceklerini aktaran Yazıcı, parti içi çalışmaların da daha verimli olması için adımlar atılacağını söyledi.

Kaynak: Gazete Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.