Savaşı Destekleyen Futbolcu Takımdan Kovuldu

0
637

Almanya 4. Lig takımlarından Altona 93, sosyal medya hesabından asker selamı içeren fotoğraflar paylaşan oyuncusu Furkan Aydın’ı savaşı desteklediği için takımdan kovdu.

Hamburg’un en büyük üçüncü kulübü olan ve antrenörlüğünü Berkan Algan’ın yaptığı Alman 4. Lig takımı Altona 93’de de asker selamı tartışma yarattı.

Altona’nın Türkiyeli futbolcusu Furkan Aydın, sosyal medya hesabından futbolcu Cenk Şahin ve A Milli Takımının asker selamı verdiği fotoğrafları paylaştığı için önce Almanya 7. Lig’i olan Bezirksliga’daki B Takım’a gönderildi.

Burada bir maç oynayan Aydın’ın sözleşmesi tek taraflı feshedildi. Ardından da antrenör Berkan Algan tarafından telefonla takımdan kovulduğu bildirildi.

Konu hakkında açıklama yapan Aydın, “Fransa karşısında aldığımız 1-1’lik beraberlik sonrası sevincimi paylaştım. O anda milli futbolcularımızın asker selamı verdikleri resim, sosyal medyada dolaştığı için onu paylaştım. Başka resim olsaydı onu paylaşırdım.” dedi.

Almanya takımı St. Pauli’de forma giyen Türkiyeli futbolcu Enver Cenk Şahin, Suriye’ye yönelik operasyona destek verdiği paylaşımdan sonra kadro dışı bırakılmış, bu olayın ardından Alman Futbol Federasyonu tüm kulüplere asker selamına müsamaha göstermeyeceklerini bildirmişti.

Furkan Aydın’ın paylaşımı sonrası Altona 93 takımının taraftarlarının da bu davranışı kulübe ihbar ettiği belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.