Sendika’cıyı darp eden Ataşehir Belediyesi, olaya “provokasyon, algı operasyonu” diyor

0
418

Dün DİSK/Genel-İş Örgütlenme Uzmanı Gökhan Keskin’in Ataşehir Belediyesi’ne yetkili sendika önlüğü ile girmek istemesi sonucunda güvenlikler tarafından zorla alıkonulup darp edilmesinin ardından, Ataşehir Belediyesi bir açıklama yaptı.

Ataşehir Belediyesi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada belediyenin imajının zedelenmek istendiğini, olayın bir algı operasyonu ve provokasyon olduğunu yazdı.

Belediye yaptığı açıklamada, “Belediyemizin güvenlik çalışanlarıyla bir sendika üyesi arasında yaşandığı iddia edilen darp olayı gerçeği yansıtmamaktadır. Belediyemizle ilgisi bulunmayan sendikacıya yönelik sözlü ve fiziksel şiddet kesinlikle söz konusu değildir. Asılsız iddialarla ilgili görüntüler güvenlik kameralarımızın kayıtlarında mevcuttur. Söz konusu sendika temsilcisinin provoke edici davranışlarına şahit olan belediyemizin ziyaretçilerinden de özür dileriz. Son dönemlerde belediyemize yönelik çıkan haberler, yapılmak istenen algı operasyonunun bir parçasıdır. Biz 10 yıldır olduğu gibi halkımıza hizmet etmek için tüm emekçilerimizle birlikte canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.