Sezgin Tanrıkulu’na Savaşa Karşı Çıkıyor Diye Soruşturma Açıldı

0
673

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sezgin Tanrıkulu hakkında Barış Pınarı Harekatı hakkında paylaşımlarından ötürü soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Twitter hesabından “Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır” paylaşımını yapan CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu hakkında resen soruşturma başlattı.

Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı yazılı açıklamada, “CHP Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu’nun 12.10.2019 tarihinde, ‘Barış Pınarı Harekatı’ ile ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı bildirilen ‘Hükümetin bilmesi gerekiyor; bu haksız bir savaştır ve Kürtlere karşı yapılan bir savaştır’ şeklindeki paylaşımı ve aynı gün bazı medya kuruluşlarına verdiği röportajdaki bir kısım açıklamaları nedeniyle, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama suçundan resen soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” ifadelerine yer verdi.

Tanrıkulu ise soruşturmaya karşı yaptığı açıklamada, “Ömrüm, şu an iktidarda olanlar dâhil, aynı görüşte olmadıklarımın da düşünce ve ifade hürriyetini savunmakla geçti. Bugün aynı nedenle ben hedef alınıyorum. Ama ne başkasının ne de kendimin ifade özgürlüğünü savunmaktan geri adım atmayacağım.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.