Soylu’dan kadın cinayetleri konusunda erkeklere “caydırıcı” uyarı: “Kendinize gelin yahu!”

0
129

Ülkemizde artan kadın cinayetlerine karşı açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, erkeklere oldukça “etkili ve sert” bir uyarıda bulunarak, “Kendinize gelin.” dedi.

Polis Akademisi Anıttepe yerleşkesinde, Aile içi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Soylu, “Erkeklere sesleniyorum: Kendinize gelin yahu. Fiziksel olarak güçlü olabilirsiniz. Böyle bir ayıp olur mu? Neyi tatmin ediyorsun? Neyi ortaya koyuyorsun? Neyini sağlıyorsun? Hangi duygunu yüceltiyorsun? İşin kanuni boyutu ayrıdır ama bizim toplumumuzda çocukluğumuzdan beri analarımızın söylediği söz ayıptır bir daha yapma.” ifadelerini kullandı.

Medyada yer alan kadın cinayeti rakamlarının ve olaylarla ilgili kolluğun ihmali iddialarının gerçeği yansıtmadığını, rakamlarda artış olduğunda zaten kendilerinin bunu duyurduğunu ve önlemler almaya çalıştıklarını belirten Soylu, “Çırpınıyoruz bir şiddet olmasın.” diye dedi.

Daha önce Batman’da yaşayan 18 yaşındaki İpek Er’e tecavüz ederek intihar etmesine sebep olan uzman çavuş Musa Orhan’ı koruyan açıklamalarıyla tepki toplayan Süleyman Soylu’nun kadın cinayetlerini ciddiye aldıklarını kanıtlama çabası ise vatandaşlara inandırıcı gelmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.