Suriye’de Yaşamlarını Yitiren Dört Devrimci Almanya’da Anıldı

0
1127

Saray´ın saltanatı için çıkılan Suriye seferine karşı Rojava direniçileri saflarında işgalci güçlerle girdikleri çatışmada öldürülen DKP/BÖG MK üyesi Aynur Ada, DKP/BÖG savaşçısı İmran Fırtına, DKP Birlik MK üyesi Ceren Güneş ve MLKP savaşçısı Demhat Günebakan Almanya’nın Köln kentinde yapılan bir etkinlikle anıldılar.

16.11.2019 tarihinde saat 19:00 da yapılan etkinliğe onların şahsında tüm devrim şehitleri için yapılan saygı duruşu ile başlandı. Daha sonra sinevizyon aracılığıyla Ada, Fırtına ve Günebakan’ın görüntülü mesajları, ve onlar için Rojava’da düzenlenen cenaze töreni izlenildi.

Kurumlar adına yapılan konuşmalardan sonra etkinlik sona erdi. Bizler de Odak Avrupa olarak anma etkinliğine katıldık ve aşağıdaki konuşmayı yaptık:
“Yoldaşlar,
Eşitlik ve özgürlük mücadelesi, halkların kardeşliği mücadelesi, bugüne büyük bedeller ödenerek taşındı.
Bugün de durum değişmiş değil.
Halklarımızın en güzel evlatları, en değerli evlatları, daha güzel bir dünya mücadelesinin her alanında en ön saflarda görev almaya ve bedeller ödemeye devam ediyorlar.
Ölenler mücadeleye gönül vermiş insanların yüreklerine gömülüyorlar, onların mücadelesine enerji ve yol gösterici oluyorlar.
Acınız acımız
mücadeleniz mücadelemizdir!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.