Taksici kadın müşterisine önce hakaret etti sonra şiddet uyguladı; ardında da serbest bırakıldı

0
149

İstanbul Beyoğlu’nda taksiye binen bir kadın, bir taksici tarafından darp edildi. Kadının darp edildiği anlar, aracın kamerasına yansıdı. Aracın içerisinde kadına tokat atan ve dışarıda da yere yatırıp boğazını sıkan taksici, serbest bırakıldı.

Beyoğlu’nda geçtiğimiz Şubat ayında yaşanan şiddet olayının görüntüleri ortaya çıktı. İddiaya göre; Kocaeli’de çocuk bakıcılığı Chaıme H.(24), doğum yapan ablasını görmek için İstanbul’a geldi. Taksim’de bir otele yerleşen kadın, olay günü otelden çıkarak seyir halinde olan Cengiz K.(39) idaresindeki 34 THD 90 plakalı taksiyi durdurarak bindi. Kadının Kasımpaşa’ya doğru gitmek istediğini söylemesi üzerine taksici yola koyuldu. Bir süre sonra yoğun trafikte kalan taksici sinirlenerek kadına söylenmeye başladı. Taksicinin söylediği sözler üzerine, Chaime H. kendisini savunmaya kalkınca taksiyi ile aralarında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine taksici Cengiz K, kadına elini kaldırarak tokat attı. Şaşkına dönen kadın ardından araçtan inerek uzaklaşmak istedi. Ancak taksici de 22 lira tutan ücreti almak için araçtan inerek kadının peşinden gitti. Kadının kendini korumak için çantayla vurması üzerine taksici, genç kadını yere yatırarak boğazını sıktı. Taksici kadının cebinden çıkarttığı 30 lirayı alarak taksiyle kayıplara karıştı. Yaşananlar ise araç kamerasına yansıdı.

Olayın ardından darp raporu alan kadın emniyete giderek şikayette bulundu. Şikayetin ardından inceleme başlatan polis, taksinin plakasından sürücüsüne ulaştı. Yapılan çalışma sonucunda taksi sürücüsü Cengiz K. yakalanarak gözaltına alındı. Darp ettiği kadın tarafından teşhis edilen Cengiz K’ya emniyette ifadesi alınarak “kasten yaralama” suçundan adli işlem yapıldı. İfadesi alınan ve işlemleri tamamlanan Cengiz K. savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.