Tarikat yurtları salgın tedbirlerine uymuyor, “eğitime” devam ediyor

0
165

Sık sık çocuklara yönelik istismar olaylarıyla gündeme gelerek tepki toplayan tarikat yurtları, bu kez de salgın kısıtlamalarına uymayarak çocukların sağlığını tehlikeye atıyor.

Süleymancılara ait yurtta kaldığını belirten bir öğrencinin sosyal medyadan paylaştığı fotoğraf ile gündeme gelen iddiaya göre, yasak olmasına karşın cemaatin yurda gizli gizli öğrenci aldığı ileri sürüldü.

Ayrıca salgın kısıtlamalarına uyulup uyulmadığını kontrol eden müfettişlerin yurda geldiği ancak yurt görevlilerinin öğrencileri depoya göndererek öğrencileri gizlediği iddia edildi. Yurda alınan bazı öğrencilerin yetkililere ihbarda bulunduğu ancak herhangi bir sonuç alınamadığı belirtildi.

BirGün’de yer alan habere göre, sosyal medyada iddiayı paylaşan öğrenci cemaat sorumlularının yurt yetkililerine gönderdiğini iddia ettiği bir yazıyı da paylaştı. “Muhterem hocam” şeklinde başlayan yazıda, “Öğrenciler ön kapıdan değil, arka kapıdan alınsın” denildi. Onlarca maddeden oluşan ve yurt sorumlusuna, “Covid-19 önlemleri” hatırlatılan yazıda, şu talimatlar yer aldı:

* Dış kapının mutlak suretle kapatılıp kilitli tutulması,

* Yurtta öğrencinin olduğu hususunun ihvan, ahavat dahil kimseyle paylaşılmaması,

* Resmi erkandan gelindiğinde yurtların şimdilik yeni kayıt almadığının söylenmesi,

* Kursta bulunan perde ve güneşliklerin sürekli kapalı tutulması, oda ışıklarının açılmaması,

* Ateşi yükselen ve belirti gösteren talebemizin velisi tarafından hastaneye götürülmesi ve kursta kaldığının kesinlikle söylenmemesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.