Tarikatlar arası kavga büyüyor! Cübbeli’den itiraflar: “Savcılık beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım”

0
371

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile yaptığı görüşmeyi anlattı. Cübbeli’nin “2 bin selefi dernek silahlanıyor” ifadesinin arkasında durduğunu ve savcıların kendisini çağırması halinde 150 derneğin ismini vermeye hazır olduğunu söyledi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, emekli Tuğamiral Türker Ertürk, CHP PM üyesi Bülent Tezcan ve emekli Büyükelçi Onur Öymen’in de katıldığı Merdan Yanardağ’ın hazırlayıp sunduğu 5. Boyut programına katıldı. Öztürk burada Cübbeli Ahmet’in, “2 bin selefi dernek silahlanıyor” açıklamasını değerlendirdi. Öztürk programda, “Bugün konuyu tekrar sorduğumuzda bana şunu söyledi; ‘Evet, ben 2 bin civarında dedim ama aslında ben isim isim çıkarttım, şu şu illerimizde başta olmak üzere. Savcılar beni çağırsalar ne biliyorsunuz, hangi silahlanma konusunda sen böyle şeyler söylüyorsun, hangi dernekler, hangi yapılar dese ben en azından 150’sinin ismini vermeye hazırım’ dedi. Yani savcıların kendisini çağırmasını beklediğini ifade etti. Bana göre bilgisine mutlaka başvurulmalıdır” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Tele1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.