THY uçağında yaşanan rezalet görüntü için soruşturma başlatıldı

0
620

Kamerunlu bir yolcunun Türk Hava Yolları (THY) uçağında streç filme sarılmış halde uçaktan dışarıya çıkarıldığı anlar, sosyal medyada yayınlandı. Sahte vizeyle geldiği için sınır dışı edildiği belirtilen yolcunun, ülkeden çıkarılırken streç filme sarılması tepki çekti.

OdaTV’de yer alan habere göre, olay 27 Ocak’ı 28 Ocak’a bağlayan gece İstanbul-Yaounde TK667 uçuşunda yaşandı. David Eboutou isimli Kamerunlu yolcu, “sahte Türkiye vizesi” olduğu söylenerek bir hafta boyunca gözaltında tutuldu. Ardından bir hafta sonra ülke dışına sınır dışı edilirken uçakta “olay çıkardığı” gerekçesiyle streç filme sarıldı. 

Kamerunlu yolcu havalimanında darp edildiğini, Kamerun yerine Nijerya’ya götürüldüğünü ve dolandırıldığını iddia etti.

Bakanlık’tan Açıklama

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili iki mülkiye müfettişinin görevlendirildiğini bildirdi. Bakanlık’tan yapılan açıklama şöyle: “İlgili yabancı 21, 22 ve 27 Ocak tarihlerinde 3 kez geri gönderilmeye çalışılmış ancak direnmesi ve son denemede uçakta giysilerini çıkartması sebebiyle geri gönderilememiş ve hakkında dördüncü defa işlem tesis edilerek 30 Ocak tarihinde geri gönderilebilmiştir. Ancak tüm bu yaşananlara rağmen böyle bir uygulama kesinlikle kabul edilemez. İddiayı soruşturmak üzere Bakanlığımızca iki mülkiye müfettişi görevlendirilmiştir. İddianın doğruluğunun tespiti halinde sorumlular ile ilgili derhal gereği yerine getirilecektir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.