Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’ndan istifa eden AKP’liler: “Komisyon logosunda LGBT renkleri ve simgesi var.”

0
1030

İzmir’de “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu”ndan istifa eden AKP’li üyelerden biri olan ve aynı zamanda AKP İzmir Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, Sema Yeşilçimen ve Çile Özkul gerekçelerinin Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “LGBTİ bireylere yönelik tavrı” olduğunu iddia etti.

Dilek Yıldız Büyükdağ, komisyon ilk kurulduğunda adının “Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu” olduğunu ancak Tunç Soyer’in isteğiyle komisyonun isminin “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu” olarak değiştirildiğini belirtti. Komisyonda 6 CHP, 3 AKP’li üyenin bulunduğunu, bu nedenle itirazlarının dikkate alınmadığını belirten Büyükdağ, Soyer’in seçimlerden önce LGBT’li gruplarla “gizli saklı protokoller” yaptığını da iddia etti.

“Komisyonun logosunda LGBT renkleri var.”

Temel itirazlarının komisyonun logosuna yönelik olduğunu söyleyen AKP’li üye Büyükdağ, yapılan logoda açık bir şekilde LGBT renklerine ve simgelerine yer verildiğini dile getirirken, “Bizim herkesin yaşam tarzına saygımız var. LGBT’liler de bizim kardeşimiz. Ancak toplumdaki bu tip gruplar aile yapısına çok ciddi zararlar veriyor. Biz buna karşıyız” ifadelerini kullandı.

“Tunç Soyer LGBT bayrağıyla da fotoğraf çekildi.”

Tunç Soyer’in bütün bunları bilinçli yaptığını belirten Büyükdağ, “Soyer geçmişten bu yana LGBT’li gruplara destek veriyor. Daha öncesinde LGBT bayrağıyla fotoğraf çekildi. Onur Yürüyüşü’ne destek oldu. Gelecek senelerde yürüyüşe katılmak istediğini söyleyen paylaşımlar yaptı. İzmir halkı bütün bu olanlardan rahatsız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.