Trump’tan “radikal sol ve marksistleri yenilgiye uğratma” sözü

0
235

ABD Başkanı Donald Trump, 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamalarında yaptığı konuşmada, başkanlık seçimlerinde “radikal solu yenilgiye uğratma” sözü verdi.

Trump konuşmasında, daha önce de sarfettiği sözlerini tekrarlayarak “radikal solu, Marksistleri, anarşistleri, ajitatörleri, yağmacıları” yenilgiye uğratma sözü verdi. ABD Başkanı, “Öfkeli yığınların heykellerimizi devirmesine, tarihimizi silmesine, çocuklarımızın beynini yıkamasına ya da özgürlüklerimiz üzerinde tepinmesine asla izin vermeyeceğiz… Hep birlikte Amerikan rüyası için mücadele edeceğiz.” dedi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre koronavirüs salgını ile ilgili de konuşan Trump, koronavirüse karşı ABD’nin yıl sonundan önce tedavi veya aşı çözümüne sahip olacağını belirterek, “Çok ilerleme kaydettik. Stratejimiz iyi ilerliyor. (Virüs) bir bölgede kayboluyor, başka bir bölgede çirkin yüzünü yeniden gösteriyor. Ama çok şey öğrendik. Alevi nasıl söndüreceğimizi öğrendik.” dedi.

Öte yandan Beyaz Saray Sağlık Danışmanı Anthony Fauci, ABD’de günlük koronavirüs vakalarının sayısının 50 bini geçmesi üzerine geçtiğimiz hafta salgın konusunda uyarıda bulunarak “Doğru yönde ilerlemediğimiz oldukça açık.” ifadelerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.