Trump’tan yeniden “iki çocuk” benzetmesi

0
350

ABD Başkanı Doland Trump, katıldığı programda Türkiye’nin Suriye’deki harekatı için tekrardan benzetmelerde bulundu. “İki gün çatışmamış olsalar Türkiye ateşkesi kabul eder miydi bilmiyorum” ifadelerinde bulunan Trump, “Bu, iki çocuğun oyun parkında kavga etmesi gibi” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin Suriye’deki harekatı hakkında “İki gün çatışmamış olsalar Türkiye ateşkesi kabul eder miydi bilmiyorum” dedi. Trump, Suriye’nin kuzeyinde yaşananlar için “iki çocuğun parkta kavga etmesi” benzetmesinde bulundu.

Cumhuriyetçi Parti’ye yakınlığıyla bilinen Fox News kanalında Sean Hannity’nin sorularını yanıtlayan Trump, “Şimdi askerlerimizi eve getirme zamanı. Bu çok ilginç bir şey, iki gün bir miktar çatıştılar, çok kötü olaylar. Türkiye ateşkes yapar mıydı bilmiyorum, Kürtler bölgeden çekilmeyi kabul eder miydi bilmiyorum ama bu iki günü yaşadılar. Bazı insanlar söylediklerimin çok iyi bir mukayese olduğunu düşündü, bazıları ise aksini. Ama bu iki çocuğun oyun parkında kavga etmesi gibi. Bir dakikalığına kavga etmelerine izin verirsin sonra onları ayırırsın. Bir anlaşma yapmak çok daha kolaydı” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.