TTB’den eylem: Ölüyoruz, yönetemiyorsunuz!

0
284

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve İstanbul Tabip Odası, İstanbul Tıp Fakültesi önüne yaptığı ortak açıklamada, “Ölüyor, tükeniyoruz! Hekimler ve sağlık çalışanları olarak yaşamak ve yaşatmak istiyoruz” diyerek eylem yaptı. Hekimler salgın süresince AKP’ye ise “yönetemiyorsunuz” diyerek eleştirdi. 

Çapa’da bir araya gelen sağlık emekçileri, “Hekimler ve sağlık çalışanları olarak yaşamak ve yaşatmak istiyoruz” dedi.

İstanbul Tıp Fakültesi önünde bir araya gelen ve Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yürüyüşleri polislerce engellenen sağlık emekçileri, Çapa’da bulunan İstanbul Tıp Fakültesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Sağlık emekçileri eylemde, “Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz” diyerek pankart açtı.

Basın açıklamasında söz alan İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip, sağlık çalışanlarının ciddi şekilde motivasyona ihtiyacı olduğunu belirterek, “Giderek emeklilik yükselmektir ve sağlık çalışanlarında hastalık gittikçe artmakta, bu tükenmenin önüne geçmek için motivasyona ciddi bir ihtiyaç vardır. Hastanelerde hastalar giderek yığılmaktadır. Bu sorunun üstesinden ancak hep birlikte mücadele ile geliriz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Covid-19’un meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerektiğini belirten Saip, “Kişisel koruyucu ekipman, hastanedeki çalışma koşullarımız, çalışma saatlerinin azaltılması, baktığımız hasta sayısının mantıklı hale getirilmesi çok önemlidir.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.