Tüm mirasını ÇYDD’ye bırakan Seyfi Dursunoğlu’nun ailesi: Aile olarak onunla gururluyuz

0
388

Canlandırdığı “Huysuz Virjin” adlı karakterle AKP tarafından yasaklanana kadar televizyon ekranlarında yer alan Seyfi Dursunoğlu’nun, tüm mirasını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bıraktığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde yaşama veda eden sanatçı Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetinde tüm mirasını ÇYDD’ye bıraktığı öğrenilmişti.

Vasiyetin yazıldığı dönemde derneğin yönetim kurulu üyesi olan avukat Olcay Ekinci Yezdani, Seyfi Dursunoğlu’nun vasiyetinin yazılma sürecini basın mensupları ile paylaştı. Yezdani, Seyfi Dursunoğlu’nun temel hatları ile derneğe önemli bir miktarda miras bıraktığını söyledi.

“AİLE OLARAK ONUNLA ÇOK GURURLUYUZ”

Aile adına açıklama yapan avukat olan yeğeni Gizem Özköseoğlu ise, “Vasiyetinde ne var tam olarak bilmiyoruz, biz de ailesi olarak tüm dileklerini sonuna kadar yerine getireceğiz. Ben de bir avukatım ve biz de vasiyetine karşı herhangi bir itirazda bulunmayacağız, sonuna kadar vasiyetinin arkasında ve destekçisi olacağız, bize herhangi bir şey bırakmaması bizi üzmedi, biz zaten bunların farkındaydık, derneğe bir vasiyet yazdığını biliyorduk, dayımız doğrusunu yaptı. Aile olarak onunla çok gururluyuz ve ona saygı duyuyoruz. Kendisi çok örnek alınması gereken bir insan” ifadesini kullandı.

Özköseoğlu ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Dursunoğlu için Zincirlikuyu Mezarlığı’nda bir anıt mezar taşı yaptıracağını öğrendiklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.