Valiliğin aniden halk sağlığını düşünesi tuttu, Boğaziçi’nde eylem günü Beşiktaş ve Sarıyer’de eylem yasağı koydu

0
87

Tam da bugün Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilerin eylem yapacağı gün, İstanbul Valiliği bir genelge yayınlayarak Beşiktaş ve Sarıyer’de eylem yasağı koyduğunu açıkladı. Gerekçe olarak ise Hıfzıssıhha Kurulu’nun almış olduğu kararları gösterdi.

İstanbul Valiliği, bugün sabah 07.30’da bir genelge yayınladı. Genelgede, “Bazı sivil toplum kuruluşları ve topluluklar tarafından basın ve sosyal medya yoluyla Boğaziçi Üniversitesi kampüsü önünde bugün toplanma çağrıları yapılmaktadır. Beşiktaş ve Sarıyer İlçelerimizin Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile yapılması planlanan toplanmanın toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi çalışmalarına olumsuz tesir edebileceği değerlendirilerek, bu ilçelerimizde her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüş yasaklanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Yayınlanan genelgede Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğu ifade edilirken, daha dün üniversite önünde öğrencileri yerlerde sürükleyen, gece vakti kapıları, duvarları kırıp onlarca öğrenciyi gözaltına alan, gözaltında tecavüz ve taciz tehditlerinde bulunan polis için de, “Gücünü milletimizin engin sevgisi ve yasalarımızdan alan polisimiz; her olayda olduğu gibi, bundan sonra da kanunların verdiği görev, yetki ve sorumluluklarını kararlılıkla yerine getirecektir” cümleleri kullanıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.