Yandaş medyanın “açlıktan intihar ettikleri şüpheli” diye yazdığı kardeşlerden biri hakkında 21 icra takibi başlatılmış

0
562

Yandaş medyanın “açlıktan intihar ettikleri şüpheli” diye yazdığı ve “infial yaratmak için algı operasyonu yapılıyor, her yol deneniyor” dediği Fatih’teki intihar olayından sonra, kardeşler hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. İntihar eden dört kardeşten biri hakkında 21 icra dosyası bulunduğu ortaya çıktı.

İstanbul’un Fatih ilçesinde siyanürle intihar ettikleri belirtilen dört kardeşten biri olan Oya Yetişkin hakkında 21 icra dosyası bulunduğu ve maaşına el konulması için talimatlar verildiği ortaya çıktı.

Sabah’tan Dilek Güngör’ün “4 bin TL’den fazla maaş alıyor” dediği Oya Yetişkin hakkında sadece İstanbul Adalet Sarayı’nda 21 tane icra dosyası bulunduğu belirtildi. Ayrıca farklı bankaların sürekli Oya Yetişkin’in maaşına haciz koyulması talebi yolladığı ve model olarak çalıştığı üniversiteden maaşının kesilmesinin istendiği de bildirildi.

Gazete Duvar’dan Hacı Bişkin’in yaptığı habera göre Oya Yetişkin bankalara olan borcunu ödeyemeyince maaşına sürekli haciz emri yollandı.

Dosyalardaki alacaklara göre Yetişkin’in borçlarına bazen yüzde 50 bazen de yüzde 90’ına kadar faiz işlenmiş. Yine aynı şekilde borçlardan dolayı Yetişkin’in maaşına ve banka hesaplarına da haciz koyulduğu ortaya çıktı.

Oya Yetişkin’in sözleşmeli olarak çalıştığı Mimar Sinan Üniversitesi’ne, Beyoğlu 4’üncü İcra Müdürlüğü tarafından yazı gönderildiği ve yazıda Yetişkin’in maaşından kesinti yapılması istendiği belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.