Yandaş TRT, Kaz Dağları’nı Savunan Çocuğun Sesini Kıstı

0
501

TRT Çocuk’ta yayınlanan bir programa katılan 9 yaşındaki Utku, Kaz Dağları’nda yaşanan ağaç katliamına dikkat çekmek istedi. Fakat Utku’nun sözleri sunucu Gözde Çevik tarafından kesildi ve programdan alındı. Çocuğun sözlerinin canlı yayında TRT tarafından kesilmesi tepkilere neden oldu.

Tepkilerin ardından sunucu Gözde Çevik sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayınladı.

Açıklamada “Nereden bilebilirdim ki TRT Çocuk’un hiçbir zaman konusu olmayan gündelik tartışmaların benim programımda dile getirileceğini, nereden bilebilirdim ki çevre duyarlılığını çocuklara en iyi anlatan kanalıma tam da bu konuda eleştiriler geleceğini…

Sosyal medyada bu şekilde gündeme geldiğim için üzgünüm… Bırakalım da Türkiye’nin ortak değeri TRT Çocuk, siyasetten, günlük tartışmalardan uzak dursun. Ben, o tertemiz çocuklar sayesinde neşe dolu bir hayat geçiriyorum. Tartışmalarınızı bizden ve çocuklarımızdan uzak tutun. Biz size rağmen gülmeye, eğlenmeye, bunları yaparken de öğrenmeye ve öğretmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar oluğu gibi bundan sonra da gündelik tartışmalarınızın bir parçası olmayacağız. Son olarak; sosyal medya üzerinden küfür eden hakaret edenleri çocukların gülen yüzü hatrına umursamıyorum.” ifadelerini kullandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.