Yine kaçak Kuran kursu yine cinsel taciz

0
748

Bağcılar’da “sıbyan mektebi” ismiyle faaliyet gösteren kaçak kuran kursunda görevlendirilen 16 yaşındaki çocuk, kurs sorumlusu tarafından cinsel tacize uğradı.

İstanbul Bağcılar’da Medrese-i Gül ismiyle faaliyet gösteren kaçak kuran kursunda cinsel istismar olayı yaşandı. Kursta görev yapmakta olan 16 yaşındaki R.U., kurs sorumlusu L.Ö.’nün cinsel tacizine maruz kaldığını aktardı. R.U., ailesi ile birlikte Bakırköy Çocuk Büro Amirliği’ne başvurdu.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınan R.U., kaçak sıbyan mektebinde bir aydır hoca olarak görev yaptığını söyledi. Kurs sorumlusu L.Ö. tarafından önce telefonla taciz edildiğini ifadesinde anlatan R.U., L.Ö.’nün daha sonra da fiziki tacizine maruz kaldığını dile getirdi.

R.U., “Korktuğum için ses çıkaramadım. Bu kursun kapanmasını istiyorum. Kursta beş yaşında çocuklar bulunuyor. Bu şahıs çocuklarla görüşüyor. Evimin yerini biliyor, çok korkuyorum” dedi.

Tacizci serbest bırakıldı

Savcılıkta ifadesi alınmasının ardından serbest bırakılan kurs sorumlusu L.Ö. yaptığı açıklamada, R.U’ya cinsel içerikli mesaj göndermediğini öne sürdü. Açıklamasında dört çocuk babası olduğunu belirten L.Ö., “Camın ölçüsünü almak için kursa gittim. Ölçü alırken R.U’ya ‘Bir şeyin mi var?’ diye sordum. ‘Korkuyorum’ dedi. Ölçüyü aldıktan sonra kapıya geldim. ‘Hocam’ demeye kalmadı, rengi attı. Düşüyordu, tuttum. Böyle olacağını bilsem tutmazdım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.