Youtube hezimeti sonrası Erdoğan: “Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kapatılmasını, kaldırılmasını istiyoruz.”

0
216

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı açıklamalarda internet yasaklarına dair sinyaller verdi.

Geçtiğimiz günlerde Youtube üzerinden yaptığı canlı yayına gençlerden gelen binlerce olumsuz yorum ve dislike sonrası Erdoğan’ın çıkışı şaşırtmadı ancak Erdoğan konunun kızı Esra Albayrak ile damat ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın yeni doğan çocukları ile ilgili yapılan sosyal medya paylaşımları sebebiyle gündeme alındığını iddia etti.

“Bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız.” diyen AKP’li Cumhurbaşkanı “Niçin YouTube, niçin Twitter, niçin Netflix, niçin şu bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz?” dedi.

Erdoğan konuşmasının devamında sosyal medya platformlarının düzene konulması gerektiğini belirterek, “Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz.” dedi.

Ayrıca Erdoğan, “İnternet ve sosyal medya mecralarının ülkemizde bir an önce hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız. Bu kapsamda hukuki düzenleme üzerinde çalışıyoruz. Bu mecraların hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Erişim engeli, adli ve mali yaptırımları devreye sokacağız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir. Yasama dönemi bitmeden bu meseleyi halletmeyi ümit ediyorum. Artık kim ne der yerine, ülkemizin neye ihtiyacı olduğuna bakacağız.” ifadelerini kullandı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.