Yüz yüze eğitim başlarken öğrencilere bilgisayar ve internet desteği verilecek!

0
173

Kabine toplantısının ardından açıklamalar yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitimin kapsamının genişletileceğini belirtti.

Artan vaka sayıları ve hastanelerdeki doluluk oranlarına rağmen koronavirüs salgınının gerilediğini iddia eden Erdoğan, yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldıklarını duyurdu.

İlkokul 2., 3., ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimin başlatılacağını belirten Erdoğan, ayrıca ortaokul 8. ve lise 12. sınıflarda da yüz yüze eğitime geçileceğini açıkladı.
“Özel eğitim okulları ile köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığı görülmüştür.” diyen Erdoğan, uzaktan eğitim kapsamında ihtiyacı olan öğrencilere tablet dağıtılacağını da iddia etti.

Salgın sürecinin başından beri uzaktan eğitime ulaşamayan binlerce öğrenci için bugüne kadar adım atılmamasına dair açıklama yapmayan Erdoğan, yüz yüze eğitimin başlayacağı süreçte öğrencilere tablet ve internet desteği sunacağını iddia etti. Erdoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlk etapta ihtiyacı olan öğrencilerimize 500 bin tablet vereceğimiz süreci başlattık. Ülkemizin internet altyapısını da bu ihtiyaca uygun seviyeye çıkartmak için ayrı bir çalışmayı Ulaştırma Bakanlığımız yürütüyor.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.