130 gündür direnen işçiler kazandı

0
252

Gebze’de bulunan Özer Elektrik’te çalışan ve sendikaya üye oldukları için işten atılan işçilerin 130 gündür süren direnişi zaferle sonuçlandı.

DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası Gebze 2 No’lu Şube’ye üye oldukları için işten atılan işçiler 130 gün önce direnişe başlamıştı. İşçilerin 130 gün süren direnişlerinin ardından tüm talepleri karşılandığı açıklandı.

Evrensel Gazetesi’nde yer alan habere göre, Birleşik Metal-İş Gebze 2 No’lu Şube Sekreteri Engin Kulu, Cuma günü işveren avukatı ve sendikalarının avukatı arasında bir protokol imzalandığının bilgisini paylaşarak, işçilerin tüm alacaklarının ödeneceğini kaydetti. İşçilerin işten atılmasına neden olan 25/2 maddesinin de kaldırıldığını belirten Kulu, “İşe geri dönmek isteyenlerin önündeki engeller de kaldırıldı. Bu karar işçilerin onayıyla alındı.” ifadelerini kullandı.

İşçilerin verdiği direnişin bir örnek olduğunu vurgulayan Kulu, “İşçiler bu süreçte çeşitli baskılarla karşılaşmalarına rağmen direnmeye devam etti ve bunun sonucunda kazandı.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.