22 yaşındaki polis, mobbing nedeniyle intihar etti: “Cenazeme ne emniyet müdürü gelsin ne İçişleri Bakanı”

0
727

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda polislik yapan 22 yaşındaki Halil Akkaya isimli kişi, 30 Ocak’ta saat 14.30 sularında Eyüpsultan Göktürk Yolu üzerinde arabasını kenara çekerek intihar etti.

Akkaya’nın fazla çalışma ve gördüğü mobbinge dayanamadığı için intihar ettiği kaydedildi. Bıraktığı notta, “Cenazeme ne emniyet müdürü ne İçişleri Bakanı gelsin” dedi.

Akkaya’nın intiharı üzerine bir açıklama yayınlayan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, “Polis Memuru Halil AKKAYA, Beşiktaş ilçe Emniyet Müdürlüğü Levent Polis Merkezi Amirliğinde görevli olup; kişisel sebeplerden dolayı intihar etmiştir. Meslektaşımızın intiharının sosyal medyada yer alan asılsız iddialarla bir ilgisinin olmadığını belirtmek gereği doğmuştur” ifadelerine yer verdi.

Akkaya’nın notunda şunlar yazılı:

Beşiktaş ilçe emniyet müdürlüğü koruma büro amirliğinde görevliyim. Tüm İstanbul’da 12-12 çalışan tek birim biziz.

İntiharın eşiğine geldim. Aile düzenim kalmadı. Büro amiri hakkında 6 sayfa bir rapor tuttu bir abimiz. Yapılan tüm mobbingleri anlattı ama hiçbir şey değişmedi. Cimere defalarca yazı yazıldı, bir şey değişmedi. 12-12 çalıştığımızla alakalı mahkemeye dava açtı bir arkadaşımız, bir şey değişmedi. Biz de insanız ve insanca çalışmak istiyoruz. Bize 12-24 bile çok görüldü.

Ben intihar edince cenazeme ne E.Ç. (Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü) gelsin ne İstanbul Emniyet Müdürü gelsin ne İçişleri Bakanı gelsin. Hepsinin vebali boynunadır.

İntihar eden polis Halil Akkaya

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.