93 yaşındaki depremzedenin borcunu ödeyemediği için elektriğini kestiler!

0
75

İzmir depreminde evi hasar gördüğü için bir konteynere yerleştirilen 93 yaşındaki Müşerref Yardaş’ın, konteynırına bağlanılan iki aylık elektrik borcunu ödeyemediği için elektriği kesildi. Ödeyecek durumu olmadığını ifade eden Yardaş, “Dünyam karardı” dedi.

Birgün’den Aycan Karadağ’ın haberine göre İzmir depreminde evi ağır hasarlı olarak nitelendirilen Müşerref Yardaş, evinden çıkarılarak bir okulun bahçesinde bulunan konteynıra yerleştirildi.

Yardaş’ın kaldığı derme çatma yere ise elektrik, kullanılmayan okuldan bağlandı. Yaklaşık 2 aydır burada yaşayan Müşerref Yardaş’a ilk ay 262 TL, ikinci ay 268 TL olmak üzere, toplam 530 TL’lik bir fatura kesildi.

Gelen faturaları durumu olmadığı için ödeyemeyen Yardaş’ın elektriği, Gediz Elektrik tarafından kesildi.

“Ödeyecek durumum yok, dünyam karardı”

Birgün’e konuşan Yardaş, kendisine yapılanın vicdana sığmadığını belirterek şunları söyledi:  “Depremden sonra geldiler ve evimi mühürleyip beni çıkardılar. Evimin çok ağır hasar gördüğünü söylediler. Sonra beni bu konteynere koydular. Elektriğini okula bağlamışlar. 500 liradan fazla fatura geldi. Benim ödeyecek durumum yok. Bu yaştan sonra ben ne yaparım? Bir tek yaşlılık aylığım var, başka hiçbir gelirim yok. Tek başınayım, ayakta durmakta zorlanıyorum. Yaşlılıktan önümü bile zor gördüğüm bu dönemde bir de üstüne elektriksiz kaldım ve karanlık olan dünyam daha da karardı. Bu yapılan bana reva mıdır?”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.