Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır bekletilen borcu, belediye CHP’ye geçince akıllara geldi!

0
355

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın makam odasına, belediyenin önceki dönemden kalan borcu nedeniyle haciz geldi.

Haczin geldiğini aylık olağan meclis oturumunda gündem dışı söz alarak açıklayan Karalar’a bir meclis üyesi “Başkan seni de götürmesinler.” diye espiri yapınca Zeydan Karalar, “Beni biraz zor götürürler.” yanıtını verdi.

2016 yılında bir firmanın Adana Büyükşehir Belediyesi’ne parke işi yaptığını ve o tarihten bu yana parasını alamadığı iddiasıyla haciz işlemi başlattığını kaydeden Karalar, “Aslında biz ufak ufak ödüyorduk protokol kapsamında. Her ay sanırım 250 bin ile 300 bin lira civarında para alıyordu. Bizim makam odamızı hacze gelmiş. Zaten her gün bizim böyle güzel bir evladımız oluyor. Her gün böyle güzel bir haber alıyoruz. Bu güzel haberi sizinle paylaşmak istedim.” dedi.

Karalar konuşmasının devamında, “Ne yazık ki her gün bazen bir bazen birden fazla haciz yaşadığımız için bunları üzüntüyle de karşıladığımız için söyleme gereği duyuyoruz. Zeydan Karalar’ı zor duruma düşürmek için mi yapıyorlar bunu? Benim ürettiğim bir borç değil ki? 2016’da bir iş yapmış. 2016’dan bu yana beklemiş adam, Zeydan Karalar belediye başkanı olunca haciz getiriyor. Bunu Allah da bilir, mübarek günde insana kötü bir şey söylemek istemiyorum ama 4 sene beklemişse bir adam 1 liralık işi kaç liraya yaptığını tahmin etmemek mümkün değil ki. Zaten işlerin çok büyük bir bölümü böyle. Neyse sağlık olsun.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.