Ahlen Şehrindeki Halk Yüksek Okulu (VHS) Yeni Programını Tanıttı

0
876

Almanya’nın Ahlen kentindeki önemli bir eğitim merkezi olan Halk Yüksek Okulu’nun (VHS) yeni dönem program kitapçığı kamuoyuna tanıtıldı. Münsterlandt’ın en başarılı kurumu olan Halk Yüksek Okulu; çeşitli kurs, etkinlik ve inceleme gezisi düzenliyor.

Yapılan kamuoyu tanıtımına Sendenhorst Belediye Başkanı Berthold Streffing, Drensteinfurt Belediye Başkan Yardımcısı Jan Schwering ve Ahlen Belediye Başkanı Dr. Alexander Berger katıldı. Ahlen Belediye Başkanı Dr. Berger programda bir konuşma yaparak VHS’in çalışmalarını anlattı ve VHS’nin müdürü nezdinde kurumun çalışanlarına teşekkür etti.


Elli yıl önce aya çıkma misyonu ve otuz yıl önce iki Almanya’nın birleşmesi gibi tarihte yaşanmış ilginç olaylar, önemli insanlardan hikâyeler, olaylara bilimsel açıklamalar ve sayısız kurslar bu yılın program kitapçığında yer alıyor. Uzay, hayvan, tarih, coğrafya, spor gibi her türlü konuda kurs ve aktiviteleri bulunmaktadır. 

Daha sonra kurum adına söz alan VHS’in müdürü Nadine Köttendorf şöyle konuştu: ”VHS Ahlen’in bu yıl yüzüncü kuruluş yıldönümünü ve program 20 Eylül’de geniş bir katılımla çoşkuyla kutlanacak. O gün tüm Ahlenliler davetlimizdir. Kurslarımızı ve konularımızı pedagojik ve psikolojik bölümlerle genişlettik. Programlarımızda, kurslarımızda devamlı yenilikler ve açılımlar yapacağız… Kurslarımıza, etkinliklerimize daha çok Türkiyeli göçmenin katılması dileğimizdir.” 

Mehmet Tanlı/Almanya

15 Temmuz 2019

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.