Aile Hekimleri “sosyal medya ve açıklama yasağı”na karşı sokağa çıkacak

0
91

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), aile hekimlerine yönelik sosyal medyada paylaşım yapma ve basına demeç verme gibi yasaklar içeren yönetmeliğe karşı bir dizi eylem yapacaklarını duyurdu. 

30 Haziran’da Resmi Gazete’de yayımlanan Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’ne göre, Aile Hekimlerine görevleriyle ilgili olarak sosyal medya paylaşımı yapmak ve basına “izinsiz” demeç vermek ceza sebebi haline geldi. AHEF, söz konusu yönetmelikle birlikte getirilen yasaklara karşı bugünden itibaren bir eylem planı başlatacaklarını duyurdu.

Eylem programına göre hekimler, içinde bulunduğumuz hafta boyunca Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’na saat 09.00-17.00 arası taleplerini içeren fakslar gönderecek. Ayrıca bugünden itibaren 28 Ağustos’a kadar tüm illerdeki üyelerinden istifa dilekçeleri toplamaya başlayacak. Tüm dilekçeler 28 Ağustos’ta Sağlık Bakanlığı’na sunulacak. Yine bu süre içerisinde aile hekimleri 16 Ağustos’ta toplu olarak bir günlük iş bırakma eylemi yapacak. Türkiye’nin dört bir yanından gelecek aile hekimleriyle de 27 Ağustos’ta, Ankara’da “Beyaz Önlük Mitingi” düzenlenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.