AKP döneminde iş ilanları şaşırtıyor: İHA uçuracak büro personeli aranıyor!

0
388

AKP ile birlikte tüm toplum yozlaşmaya ve çürümeye devam ediyor. İş alımlarında “bu kadarı pes” dedirtecek ilanlar veriliyor.

Birgün’den Mustafa Mert Bildircin’in haberine göre Trabzon Üniversitesi’nde açılan bir iş ilanında başvuru kriterine, “İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Sertifikasına sahip olmak” şartı koşuldu. Hem de aranan personel büro personeli!

Trabzon Üniversitesi’nde, ilan için belirlenen kriterleri karşılayan tek aday olan ve işe girmeye hak kazanan kişi ile aynı soyadı taşıyan bir profesörün olması da dikkat çekti.

Üniversite, dokuz büro personeli alımına ilişkin ilanın başvuru sonuçlarını açıkladı. Başvuru için İHA Pilot Sertifikası’na sahip olunması şartı koşulan ilanın sonuç kısmına, “Diğer başvurular arasında ilan şartlarını sağlayan aday bulunmamaktadır” notu düşüldü. İşe alınmaya Sena A. isimli bir kişinin hak kazandığı bildirildi. İşe kabul alan Sena A.’nın KPSS puanının da sadece 63,8 olduğu bildirildi. Düşük KPSS puanı ile işe alınan Sena A. ile aynı soyadı taşıyan bir kişinin Trabzon Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapması dikkat çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.