Akp İl Binası Önündeki Eylemin 2. Gününde Yıldırım’a Yine Polis Müdahalesi

0
523

15 Temmuz’un ardından 677 sayılı KHK ile Maliye Bakanlığı Defterdarlık Muhasebe Müdürlüğü’nden ihraç edilen ve ihraçlara karşı direnişte olan Cemal Yıldırım bu hafta boyunca AKP Ankara İl Binası önünde oturma eylemi yapacağını duyurmuştu.

Yıldırım, eyleminin ikinci gününde de elindeki dövizi açar açmaz gözaltına alındı.

AKP İl Binası önüne gider gitmez etrafı polisler tarafından çevrilen Yıldırım, “Hakkımı aramak istiyorum.” deyince, polis “Burada, bu şekilde arayamazsın.” diyerek müdahale edip Yıldırım’ı gözaltına aldı.

Yıldırım’ın oturma eylemi yapmak için AKP önüne geldiği sırada, oğlu müebbet hapis cezası alan ve tepki göstermek için AKP önünde eylem yapan askeri öğrenci annesi Melek Çetinkaya da polisler tarafından alandan uzaklaştırıldı.

Cemal Yıldırım, 16 Eylül’de AKP İl binası önündeki eyleminin ilk gününde gözaltına alındıktan sonra sosyal medya hesabından açıklama yaparak AKP önündeki eylemine devam edeceğini söyleyerek, şu ifadeleri kullanmıştı:

“AKP’nin her şeyi yalan. AKP tükenmiş bir siyasal organizasyondur. Bir kişinin 1 saatlik sessiz oturma eylemine saniyeler kadar tahammülleri yok. Bizler en haklı, en meşru şekilde işimizi, ekmeğimizi, çocuklarımızın geleceğini istiyoruz. Yarın yine Akp önünde olacağım. Kazanacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.