AKP Sözcüsü Çelik’ten Açıklama “Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nde tıkanıklıklar varsa çalışma yapılabilir.”

0
463

Tayyip Erdoğan’ın milletvekilleriyle yaptığı toplantı sonrası gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan AKP’li Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine ilişkin, çeşitli bürokratik noktalarda direnç veya tıkanıklıklar varsa, buralara nasıl müdahale yapılacağı konusunda bir çalışma olabileceğini söyledi.

Çelik yaptığı açıklamada, “Sistemin 1. yılına geldiğimizde çeşitli bürokratik noktalarda direnç varsa, tıkanıklıklar varsa, yavaş işleyen noktalar varsa buralara nasıl müdahale yapılması gerekir. Tabii ki bir çalışma yapılacaktır. Bu işin doğası gereğidir. Son derece normal bir çalışmadır. Bir performans ölçümü, bir verimlilik çalışmasını muhalefet, Sayın CHP Genel Başkanı sistem tartışmasına, yeniden rejim tartışmasına dönüştürmeye çalışıyor.” ifadesine yer verdi.

Bir gazetecinin “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bir yılı doldu. Toplantıda, bu sistem de değerlendirildi mi?” sorusu üzerine AKP Sözcüsü Ömer Çelik, son grup toplantısında Erdoğan’ın sistemin birinci yılının değerlendirilmesi, performansının çeşitli yerlerde ve birimlerde ölçülmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a talimat verdiğini ve onun başkanlığındaki bir heyetin bunu gözden geçirdiğini söylediğini ancak bunu muhalefet partilerinin sanki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kendisinin gözden geçiriliyormuş gibi algıladıklarını aktardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.