AKP’li belediye pandemi döneminde “yapılmayan” etkinliklere 12.5 milyon lira harcamış

0
106

Yıldırım Belediyesi’nin AKP’li Başkan Oktay Yılmaz’ın 2 yıllık görev süresi boyunca, pandemi kısıtlamaları nedeniyle kültür ve sanat etkinlikleri yapılmamasına rağmen, etkinlikler için 12.5 milyon lira harcadığı ortaya çıktı.

CHP Bursa Milletvekilleri ile ilçe belediye meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş, AKP’li Oktay Yılmaz’ın 2 yıllık görev süresini değerlendirerek yapılan usulsüz harcamalara, kamunun nasıl zarara uğratıldığına ilişkin açıklamalar yaptı.

Yıldırım Belediyesine ve halkına ait arazi, daire ve dükkanların satılarak belediye borçlarının ödendiğini belirten CHP’li Yeşiltaş, AKP’li başkanın belediye taşınmazlarını satarak borç kapatma yoluna gittiğini ifade etti. Ayrıca AKP’li belediyenin harcamalarına da değinen Nihat Yeşiltaş, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere, 2019 yılında yaklaşık 5,5 milyon TL harcama yapılmışken, 2020 yılında pandemi kısıtlamalarından dolayı kültür ve sanat etkinlikleri yapılmazken, nasıl oluyor da 12,5 milyon TL harcanmıştır. Bir önceki yıla göre iki kattan fazla artış olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.