AKP’li Belediyeden Davutoğlu’na “Mühür”

0
488

AKP’li Bahçelievler Belediyesi, yeni parti kurma hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu’nun partisi için kiraladığı ofisi izinsiz olduğu gerekçesiyle mühürledi.

AKP’den istifa ederek yeni parti hazırlıklarına başlayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisi için İstanbul Bahçelievler’de kiraladığı ofis mühürlendi.

Sözcü’de yer alan habere göre, parti ofisinin bulunduğu binada yapılan tadilat ve mimari tasarım çalışmalarının izinsiz olduğu gerekçesiyle bina geçtiğimiz hafta AKP’li Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlendi.

Yeni partinin İstanbul İl Başkanlığı olması planlanan ofis binasının, daha önce Kadir Has Üniversitesi tarafından kullanıldığı, imar barışından da yararlandığı ve yasal olarak hiçbir engelinin bulunmadığı belirtildi.

Yaşanan gelişme sonrası Davutoğlu’nun ekibi tarafından mal sahibine zarar vermemek için kira anlaşmasının iptal edildiği ve yeni ofis arayışına başlandığı öğrenildi.

CHP’li Belediye Meclis Üyesinden Tepki

CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, yıllardır var olan binaya bugüne kadar hiçbir müdahale yapılmazken, bir katının Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı parti için kiralanmasının hemen ardından AKP’li Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlenmesine tepki gösterdi.

“Bu bina mühürlendiyse Bahçelievler’de mühürlenmeyen bina kalmaz.” diyerek mühürlemenin tamamen kasıtlı bir işlem olduğuna dikkat çeken Ataman “Acaba kimler Bahçelievler Belediye Başkanı’na baskı kurdu? Kamu gücünü kullanarak bir partinin merkezi için kiralanmış bin binayı mühürlemek demokrasiyi engellemektir.” diye tepki gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.