AKP’li Dağ’dan güldüren açıklama: AKP’nin yaptığı en iyi iş, demokrasinin gelişmesi, özgürlüğün büyümesi imiş!

0
234

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yaptıkları en önemli işin demokrasinin gelişmesi ve özgürlüğün büyümesi olduğunu söyledi. 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ, partisinin bir düğün salonunda düzenlediği Bornova 7. Olağan İlçe Kongresi’nde ilginç açıklamalarda bulundu. 

Dağ, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak zorundayız” sözlerinden yola çıkarak şunları söyledi: “Ona ‘Günaydın’ demek lazım. Biz taçlandırdık zaten. Siz yıllarca cumhuriyetin demokrasi ile taçlanmaması için her 10 yılda yapılan darbeye destek verdiniz. O sol ideoloji destek verdi. Bu ülkenin değerleri ile mücadele etme gereksinimi hissettiniz. AKP, 18 yıldır iktidar. Bu sürede birçok hizmetler yaptık. En önemli yaptığımız iş demokrasinin gelişmesi, özgürlüğün büyümesi oldu.”

Konuşmasında Doğu Akdeniz’deki gelişmelere de değinen Dağ, “Doğu Akdeniz’de en büyük avantajımız, biz kendi sondaj gemimiz ve güçlü donanmamızla oradayız. Başkalarının sondaj gemisiyle orada yer almıyoruz. 3 sondaj, 2 sismik gemiyi son 4 yılda envantere kazandırmış olmanın imkanını yaşıyoruz. Bu iş sadece bugünün meselesi değil, bundan 10-20 yıl sonra da bu ülkenin faydalanacağı bir hareket. Onun için Doğu Akdeniz’de ve Libya’da varız. Onun için Suriye’de varız, terör devletini engellemek için. Birileri ‘Niye varız?’ dese de biz olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.