AKP’li isimler “Çoklu Baro” hazırlığına başladı: Sivas Katliamı sanıklarının AKP’li avukatı da baro kuruyor

0
386

Büyük tartışmalar ve itirazlara rağmen Meclis’ten geçen “çoklu baro” düzenlemesinin ardından, AKP’ye yakın avukatlar yeni baro kurmak için adım atmaya başladı.

AKP eski milletvekili Ali Aşlık, İzmir’de 2’nci baroyu kurmak için kolları sıvadı. Sivas Madımak katliamı sanıklarının avukatlığını yapmış olan Aşlık, bir süre önce “Daha iyisini yapacağımıza kanaat getirirsek, ayrı baro kurmayı düşünüyoruz.” açıklamasını yapmıştı.

İstanbul’da ise AKP’ye yakınlığı ile bilinen Hukukçular Derneği Başkanı Cavit Tatlı, bugün ilk adımı atarak basvuru yapacaklarını duyurdu. Şu ana kadar 1.500 imza topladıklarını ve 2 bine ulaşacaklarını belirten Cavit Tatlı, başvurularının kabul edilmesinden sonra genel kurul yaparak 2. Baro Başkanını seçeceklerini açıkladı. Tatlı bugün çalışmaları konusunda basına açıklamalarda bulunacak.

Ne Olmuştu?

Çok sayıda baro başkanı ve avukatın itirazlarına rağmen 11 Temmuz’da TBMM’den geçen çoklu baro düzenlemesiyle, avukat sayısı 5 binden fazla olan illerde, en az 2 bin avukatla baro kurulabilmesinin önü açılmıştı.

Kaynak: Sözcü Gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.