AKP’li Kaymakamın korona şovu: Zonguldak Ereğli’de AKP kongresine ses çıkarmayan Kaymakam, eczane çalışanlarına ceza kesti!

0
119

Zonguldak Ereğli’de koronavirüs ile ilgili denetim yapan AKP’li Kaymakam İsmail Çorumluoğlu bir eczanede çalışan emekçi kadınlara ceza kesti.

24 Haziran seçimlerinde Kaymakamlık görevinden istifa edip AKP Milletvekili Aday Adayı olan, seçilmeyince de görevine geri dönen İsmail Çorumluoğlu, Ereğli’de düzenlenen ve “lebelep” dolu olan AKP İlçe Kongresine ses çıkarmazken bir eczanede çalışan ve dinlenirken çay içen emekçi kadınlara ceza yazdı.

Yayınlanan videoda eczaneye yanındaki görevliler ile giren AKP’li Kaymakam’ın çalışanlara üstten bir şekilde yaklaştığı ve yanındaki görevliye, “Tutanağa yazar mısın, arkadaşıyla yan yana ve maskesiz olduğu tespit edilmiştir” dediği görülüyor. O sırada duruma itiraz eden çalışanlar ise su içtiklerini belirtiyor ve eczanede çalıştıklarını ifade ediyor. Çalışanların bu itirazlarına ise Kaymakam, “Siz itirazlarınızı yaparsınız. Tamam. Tutanağı şey yapın. Üç kişinin de maskesiz ve bir metre arayla oturduğu tespit edilmiştir” diyor ve eczaneden çıkarak şovunu tamamlıyor.

AKP’nin Zonguldak Ereğli İlçe Kongresine çıtını çıkaramayan Kaymakam’ın dinlenirken su ve çay içen emekçilere yaklaşımı sosyal medyada da tepkiler topladı. Kaymakam’ın daha önce de Manisa’da görev yaptığı sırada 24 Haziran seçimleri için görevinden istifa ettiği, AKP Milletvekili Aday Adayı olduğu, seçilmeyince de görevine geri döndüğü biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.