AKP’li Özlem Zengin’den “yeni” açıklama: “Bu insanlar artık talimatla bebek sahibi oluyorlar; ‘bebekli kadınlar cezaevinde’ demek için”

0
137

HDP milletvekili Haluk Gergerlioğlu’nun “çıplak arama” eleştirilerini reddederek “Onurlu ve ahlaklı kadın bir sene beklemez” diyen ve bu sözleriyle tepki toplayan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin bu kez de; “Bu insanlar artık talimatla bebek sahibi oluyorlar, bebekli kadınlar cezaevinde var’ demek için” açıklamasını yaptı. 

Zengin açıklamasında şu ifadelerini kullandı:

“Talimatla (çıplak aramanın gündeme getirilmesiyle ilgili) hareket ediyorlar. Bugün geldiğimiz noktada şunu yapıyorlar. Bu insanlar talimatla artık bebek sahibi oluyorlar.

Şey için bakın hamile kadınlar tutuklanıyor, bebekli kadınlar cezaevindeler demek için. Talimatla bir buçuk yıl sonra akılları başlarına geliyor. Ben arkadaşlarıma şimdi soruyorum elinizi vicdanınıza koyun.

Bir şey sizi rahatsız ettiyse hiç olmazsa oradaki insana yapma demez misiniz, avukatınıza bana bunu yaptılar demez misiniz? Bunu söylemek için nasıl insan bekler? Bugün gelinen notada da başörtüsü ve çıplak kelimesini yan yana getirerek inançlarımıza derinlemesine zarar vermek istiyorlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.