AKP’nin Harekatına Karşı Çıkan Saadet Partili Tutuklandı

0
840

Kocaeli’nin Dilovası Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada AKP’nin Barış Pınarı Harekatı’nı eleştirdiği sözleri nedeniyle gözaltına alınan Saadet Partili belediye meclis üyesi Metin Dalgalı, “örgüt propagandası” iddiası ile tutuklandı.

İddiaya göre Dalgalı, 10 Ekim tarihinde Belediye Meclis toplantısında yaptığı konuşmada “Savaşın hiçbir şeye faydası olmadığı gibi kan, gözyaşı ve yıkımdan başka bir şey getirmez. Bugün Ortadoğu ve Rojava bölgesinde şu an gerçekleştirilen savaş bu ülkeye ve coğrafyaya huzur getirmediği gibi barış da getirmeyecektir. Şu an yapılan savaş Habil ve Kabil arasındaki savaştır. Bu savaş doğru bir savaş değildir. Kardeşler arasındaki nifak tohumlarıdır. Bizim aramızdaki kardeşlik sözde bir kardeşliktir. Söz konusu Kürtler olunca CHP, MHP hepsi birleşiyor. Söz konusu mazlumlar olunca zalimler birleşiyor. Şu anda da zalimler birleşmiştir, er ya da geç mazlumlar bunun neticesi ile özgürlüğüne kavuşacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Dalgalı’nın yaptığı konuşmanın ihbar edilmesi üzerine Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Terörle Mücadele polisleri tarafından dün Dilovası’ndan gözaltına alınan Belediye Meclis Üyesi Metin Dalgalı, bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.