AKP’nin Meclis Üyesinden Skandal Dolandırıcılık: Sahte Tapu İle Başkasının Arsasını Çalarak 10 Katlı Bina Dikmiş

0
811

Kayseri’de Kocasinan Belediyesi’nde bulunan AKP’li Meclis Üyesi Ekrem Şahin’in, “sahte tapu” düzenleyerek 10 katlı bina diktiği ortaya çıktı. Yerel gazeteler olayı “Böyle skandal görülmedi” diye yazdı.

Kayseri’de bulunan yerel Deniz Postası gazetesinin haberine göre AKP’nin Meclis Üyesi ve EGS Beton ve Yenişehir Konu Yapı Kooperatifi Başkanı Ekrem Şahin Sümer Mahallesi’ndeki 4140/2 parsel numaralı kooperatif arsasının hissedarı olan Gülkız Sönmez’den hisseyi almak istedi ancak alamadı. Kadın yurtdışında hayatını kaybedince Şahin bilgisayarında hisseli sahte bir tapu hazırlayıp, Sönmez’i sildi. Ve hisseli tapuyu tam tapu yazarak, metrekaresini değiştirip AKP’li Kocasinan Belediyesi’ne gitti.

Arsanın kendisine ait olduğunu söyleyip inşaat ruhsatı çıkardı. Şahin, ruhsatın ardından kendisinin olmayan arsaya 10 katlı bina dikti. Hayatını kaybeden kadının yakınları ise arsaya geldiklerinde dev binayı görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Hemen şikayetçi olan Sönmez’in yakınlarına, belediye yetkilileri sahte tapuyu gösterip, isminin orada olmadığını ifade etti. Vatandaşlar daha sonra tapuya gidip hisselerini görünce, “Belediye bunu nasıl görmez” diyerek Şahin hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP konuyu Meclis’e taşıdı

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, tapu skandalını Meclis gündemine taşıdı. Soru önergesini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplamasını istedi. Arık, “Bir metropol belediyesinin sahte tapu ile gerçek tapuyu ayıramaması mümkün müdür?” diyerek şunları sordu: “Belediyenin İmar Müdürlüğü, kontrolörler ve ruhsat birimleri tapunun gerçek olup olmadığını incelemeden nasıl inşaat ruhsatı verebilir? Söz konusu sahtecilik iddiasıyla ilgili olarak Kocasinan Belediyesi tarafından bir soruşturma başlatılmış mıdır? Söz konusu sahte tapu ile ‘Yenişehir Kent Yapı Kooperatifi’ adına inşa edilen binanın akıbeti ne olacak?”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.