Akşener ve Kılıçdaroğlu’ndan HDP’ye yapılan saldırıya ilişkin açıklama

0
146

İYİP Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün İzmir’de HDP binasına düzenlenen ve Deniz Poyraz isimli bir kadının öldürüldüğü saldırı sonrasında kınama mesajları yayınladılar.

Akşener yaptığı açıklamada, “Halkların Demokratik Partisi İzmir İl Başkanlığı’na yönelik saldırıyı kınıyor, hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Bulanık suda balık avlama hevesinde olanlar akıllarını başlarına alsınlar” açıklamalarında bulundu.

Kılıçdaroğlu ise yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“HDP İzmir il binasına yapılan saldırıyı lanetliyorum. Hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Bu senaryoyu daha önce yaşadık, bu kez halkımız yutmaz. Uyarıyorum, kimse bu provokasyonlardan medet ummasın! Bakalım bu olaylar ileride hangi videonun konusu olacak. Göreceğiz hep birlikte. @HDPgenelmerkezi camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Öte yandan ne MHP’li Devlet Bahçeli, ne de AKP’li Recep Tayyip Erdoğan HDP saldırısı ile ilgili açıklamada bulundu. HDP’ye yapılan saldırının faili Onur Gencer’in paylaşımlarında AKP-MHP faşist bloku ile paralel bir tarz kullanması, Bahçeli ve Erdoğan’ın neden bu saate kadar herhangi bir açıklama yapmadığını açıklıyor görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.