Almanya’da sırasını beklemeden aşı olan belediye başkanı geçici olarak görevden alındı

0
137

Almanya’da Saksonya Anhalt Eyaleti’ne bağlı Halle kentinin Büyükşehir Belediye Başkanı Bernd Wiegand sırasını beklemeden koronavirüs aşısı olduğu için geçici olarak görevden alındı.

Saksonya-Anhalt Eyalet İdare Dairesi, Halle Büyükşehir Belediye Başkanı Bernd Wiegand’ın aşıda öncelikli olmamasına rağmen sırasını beklemeden koronavirüs aşısı olduğunu belirterek geçici olarak bütün görevlerinden alındığını açıkladı.

DW Türkçe’de yer alan habere göre Wiegand’ın geçici olarak görevden alınma gerekçesine, “suçlamanın ağır olması” ve “soruşturmanın salahiyeti” gösterildi. Geçici görevden almanın 7 Haziran itibarıyla başladığı belirtilerek bu süre zarfında Belediye Başkanının maaşının yarısını alacağı ve belediye binasına girmesinin de yasak olduğu duyuruldu.

Almanya medyasında yer alan haberlere göre sadece belediye başkanı değil belediye idari yönetiminden başka üyeler de sıralarını beklemeden aşı oldu. Halle Savcılığı bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Wiegand hakkında soruşturma başlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.