Ankara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tecavüz İddiasıyla Tutuklandı

0
1629

Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Bilgili’nin, kendi kliniğinde çalışan bir kadına cinsel saldırıda bulunarak darp ettiği ortaya çıktı. Olay sonrası kadının şikayetiyle açılan soruşturmanın ardından, öğretim üyesinin tutuklandığı belirtildi.

Prof.Dr. Hasan Bilgili, özel kliniğinde çalışan doktor bir kadını darp ettikten sonra cinsel saldırıda bulundu. Saldırıya uğrayan kadın, darp edildiği sırada başından yaralanarak baygınlık geçirdi. Hasan Bilgili ve kardeşi, kimseye bir şey anlatmaması için kadını tehdit etti. Tecavüze uğrayan doktor kadın, hastaneden darp raporu alarak polise şikayette bulundu.

Şikayet üzerine gözaltına alınan Hasan Bilgili, “nitelikli cinsel saldırı” suçundan tutuklanarak, hapishaneye gönderildi.

Hasan Bilgili’nin 2016 yılında da bir öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu, YÖK tarafından açılan soruşturmaya rağmen Bilgeli hakkında korumaya yönelik kararlar alındığı belirtildi.

Olay sonrası Ankara Üniversitesi de öğretim üyesi Hasan Bilgili hakkında soruşturma başlatıldığını ve açığa alındığını duyurdu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.