Ankara’da bir apartmana kayyum atandı!

0
96

Ankara’da bir apartmanın yöneticisi aidatları toplanamayınca istifa etti. Yöneticisinin istifa ettiği 3 katlı apartmana şikayet üzerine dava açıldı ve kayyum atandı.

DHA’da yer alan habere göre Ankara Çankaya’da bulunan 3 katlı ve 22 dairesi bulunan apartmanda aidatlar toplanamayınca yönetici Erdal S. istifa etti. Erdal S.’den sonra kimse yönetici olmak istemeyince apartmanın sakinleri savcılığa şikayette bulundu. Savcılığa başvuru ardından Ankara 9’uncu Sulh Hukuk Mahkemesi’ne dava açıldı. Mahkeme ise Uludağ Yönetim isimli şirketi apartmanı yönetmesi için atadı.

Atanan kayyum da apartmanın sorunlarını çözemeyince bazı apartman sakinleri binadan taşındı. Bunun üzerine bina sakinlerinden birisi CİMER’e başvuru yaptı.

Apartman sakinlerinden Ayten Peri Sunar ise 300 lira aidatın toplanmadığı için doğal gaz yanmadığını ifade ederek, “Ben 90 yaşındayım, donduruyorlar bizi. Yönetici uğraşıyor, aidatı 600’e çıkarmak istiyor katiyen vermiyorlar. 2 senedir böyle; ama bu sene daha beter. Çok şikayetçiyim. Kimse yönetici olmak istemedi. 55 senedir burada oturuyorum, tedirgin ediyorlar beni. Apartmanı yıkmak istiyorlar. Heyet getiriyorlar, sapasağlam apartmanı yıkmaya kalkıyorlar” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.