Ankara’da salgın kontrolden çıktı!

0
317

Koronavirüs salgınının yurdun hemen hemen her yerinde ve özellikle Ankara’da yayılması ile ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi açıklamalarda bulundu.

CHP’li İlgezdi, koronavirüs salgınının Türkiye genelinde artış eğiliminin kaygı verici boyutlara ulaştığına işaret etti.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre İlgezdi yaptığı açıklamada, “Salgın kontrolden çıkıyor. Ankara’da durum o kadar kötü ki Ankara Şehir Hastanesi’nde normalleşme döneminde yalnızca 3. kule pandemi hastanesiyken şu an 1. ve 2. kule de pandemi hastanesi oldu. Odalar iki kişiliğe çıkarıldı, Numune Hastanesi’nin bir kısmı tekrar açılarak hasta kabulüne başlandı ama yine yetmediği için şimdi de çocuk hastanesine yetişkin Covid-19 hastaları yatırılmaya başlandı.” ifadelerini kullandı.

“Uzmanlar, ekim – kasım gibi durumun daha da kötüleşeceğini ifade ediyor.” diyen CHP’li İlgezdi, “Sağlık çalışanları arasında ölümler ve bulaşma oranları sürekli artmaya devam ediyor. İnsanüstü bir çalışma ile 7 aydır çalışan hekimler ve sağlık çalışanları bu şartlarda daha ne kadar çalışabilecekler? Bu çalışma temposu ve yaşananlar hekimlerde ve sağlık çalışanlarında psikoloji bırakmamaktadır. Sağlıkçılar tükenmişlik içinde hizmet vermeye çalışıyorlar. Bu süreçte yaklaşık 800 istifa gerçekleşti.” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.